Najmłodsi bywają bardzo pomysłowi. Potrafią stworzyć niezapomnianą rozrywkę przy pomocy najprostszych gadżetów. Wiele idei wychodzi z głowy, niektóre są efektem niedawnych przeżyć. Przejawiają się zwłaszcza w propozycjach dla najmłodszych. Gdy udają oni znane sobie postacie.

Tak wygląda zatem na przykład gra w policjanta i złodzieja. Zabawa we fryzjera albo też kucharza to kolejne odmiany, cieszące się niesłabnącą popularnością. Wiele rozrywek zastąpiły bardziej domowe odmiany. Wynika to jednak ze zmiany czasów, nastawionych bardziej na elektroniczne doznania.

Cieszyć może ciągła popularność niektórych zabawek. Mówimy tu chociażby o popularnych lalkach czy też samochodach. Wśród najmłodszych nadal spotkamy amatorskich piosenkarzy oraz zapalonych piłkarzy, podążających za swoimi idolami. Trolle będą użytkowane w celu zbudowania rodziny, klocki układane przez niestrudzonych budowniczych rozmaitych konstrukcji.

Zmieniają się bowiem warunki, ale dzieci podświadomie kierują swoją uwagę na znane od lat tory. Umysł malca jest nastawiony na eksplorację oraz odkrywanie. Ciężko osiągnąć te cele w przypadku zamkniętego świata gier elektronicznych. Gdy widzimy zbyt długo wpatrującą się w ekran pociechę, zróbmy coś z tym.

Ograniczmy dostęp do komputera oraz zachęćmy do innych form. Musimy dać alternatywę, a nie opierać się wyłącznie na zakazach. Dzieci szybko się zrażają, ale są też niezwykle ciekawe świata. Wykorzystajmy to odpowiednio, a nasz malec szybko dołączy do grona codziennych odkrywców.