Na każdym etapie życia dziecko ma wokół siebie mnóstwo rzeczy. W wieku niemowlęcym będą to przede wszystkim akcesoria, których używają rodzice. Z czasem wokół dziecka pojawia się coraz więcej zabawek. Zarówno bez akcesoriów, jak i zabawek, trudno sobie wyobrazić wychowanie dziecka.
Od pierwszych dni życia dziecka, jego rodzicom z pomocą przyjdą rozmaite akcesoria. Dziś wybór tego rodzaju rzeczy w sklepach jest bardzo duży. Rodzice na pewno będą przy podawaniu posiłków dzieciom będą musieli posiłkować się butelkami do karmienia. Inne popularne akcesoria dla dzieci to wanienki lub nawet całe komody do kąpieli. Gdy dzieci są małe, przydadzą się pojemniki na pieluchy, a gdy podrosną, w to miejsce staną nocniki. Na każdym etapie życia niemowlęcia przyda się rodzicom elektroniczna niania. Nie obejdzie się też bez różnych zabezpieczeń niebezpiecznych miejsc i przedmiotów, jak zabezpieczenia kontaktów, narożników, krawędzi czy barierki przy schodach.

Gdy dziecko podrośnie, niepotrzebne będą już te akcesoria, gdyż dziecko będzie korzystać z tych samych przedmiotów, co dorośli. Jednakże z czasem wokół dziecka będzie coraz więcej zabawek. Każde dziecko ma jakieś swoje szczególne preferencje, ale można wymienić takie zabawki, które są popularne wśród prawie każdego dziecka. W przypadku chłopców będą to na pewno zabawki transformers, czyli postacie z serii filmów fabularnych oraz animowanych, jak i komiksów. Samochody, które przemieniają się w roboty podobają się prawie każdemu chłopcu, szczególnie gdy są wzbogacone o elementy świetlne czy dźwiękowe.