Jesteś fanem gier planszowych i zastanawiasz się o jakie tytuły warto powiększyć swoją kolekcję? Wybór może nie być prosty, gdyż tytułów wartych uwagi jest naprawdę bardzo dużo. Najlepiej poczytać opisy popularnych gier i zdecydować na ich postawie, która pozycja najbardziej do nas przemawia.
Dobrą opcją jest też mały wywiad wśród znajomych, często też nasi przyjaciele mają zupełnie inne gry niż my, można więc wybrać się do nich na wspólne granie w nowe tytuły. W ten sposób łatwo stwierdzić, które gry najbardziej do nas przemawiają.

Jest masa gier, które każdy kolekcjoner powinien posiadać, warto wspomnieć o 5 sekund, Carcassone czy też Pan tu nie stał. Te wspaniałe planszówki zapewnią rozrywkę na długie godziny. Kolejnym dobrym sposobem na odnalezienie najlepszych gier jest lektura recenzji zamieszczanych na internetowych blogach. Obecnie można znaleźć wiele porównań, opisów oraz rankingów planszówek i na ich postawie zdecydować, na co przeznaczyć pieniądze. Oczywiście czasami na podstawie samego opisu ciężko będzie stwierdzić czy gra w stu procentach nam odpowiada, ale nie ma się co przejmować na zapas. W razie gdyby tytuł okazał się totalnie nie dla nas, można odsprzedać grę po trochę niższej cenie lub wymienić się ze znajomymi. Poza tym jeśli gra nie spodoba się nam, nie oznacza to że pozostali członkowie rodziny również podzielą nasze zdanie, dla nich może okazać się ciekawa.