W ostatnim czasie gry planszowe stają się niezwykle popularne nie tylko wśród dzieci. Gry planszowe przeznaczone dla młodzieży oraz dla dorosłych cieszą się ogromną popularnością. W końcu nic tak nie zbliża do siebie ludzi, jak wspólna gra planszowa i odrobina rywalizacji między członkami rodziny lub przyjaciółmi. 

Wybór gier planszowych dla dorosłych jest ogromny i bez problemu uda wam się znaleźć ciekawą grę, która spodoba się dla wszystkich waszych znajomych lub domowników. Doskonałym przykładem takiej gry jest splendor:miasta. Każdy gracz wciela się w rolę renesansowego kupca i jego zadaniem jest zebranie zasobów znajdujących się na kartach oraz na żetonach. 

Kolejnym przykładem wspaniałej gry, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością jest gra o tron Monopoly. Najpopularniejszego na świecie serialu, Gra o Tron, na pewno nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż każdy z nas miał okazję o nim usłyszeć. Gra planszowa oparta na tym cudownym serialu na pewno zachwyci wszystkich waszych domowników, którzy będą mieli okazję wcielić się w jeden z wielkich rodów występujących w serialu oraz w książkach. Gra jest przeznaczona dla dwóch, maksymalnie dla sześciu osób. Jest to dość skomplikowana rozgrywka, która wymaga opracowania strategii, aby wygrać całą grę. Filozofia tej gry jest oczywiście bardzo podobna do wielu innych gier, które zostały wydane pod tytułem Monopoly. Jeśli więc kiedykolwiek mieliście okazję grać w którąś wersję Monopoly, to na pewno odnajdziecie się również w tej grze.