Gry planszowe wcale nie są zabawką zarezerwowaną tylko i wyłącznie dla dzieci. Obecnie rynek gier planszowych dla dorosłych jest równie rozbudowany, jak rynek gier planszowych dla dzieci. Najpopularniejsze i najbardziej znane są gry planszowe dla dorosłych strategiczne. Istnieje jednak wiele towarzyskich gier planszowych, które wspaniale nadadzą się do zabawy w większym gronie przy dobrym piwie lub winie. 

Doskonałym przykładem takiej gry są czarne historie. Według producenta jest to gra przeznaczona od dwóch do nawet dwudziestu osób. Talia zawiera pięćdziesiąt mrocznych i przerażających zagadek, które musicie wspólnie rozwiązać. Średnio nad jedną zagadką będziecie musieli spędzić około piętnastu minut. Odgadnięcie wszystkich pięćdziesięciu zagadek zajmie wam dobrych kilka godzin, co w praktyce oznacza wspaniałą, wielogodzinną zabawę przy dobrym alkoholu. 

Kolejną niezwykle popularną i zabawną grą dla dorosłych jest taboo. Jest to zdecydowanie idealna gra do wieczornej imprezy wyzwalająca kreatywność. Zasady tej gry są bardzo proste. Waszym zadaniem jest pokazanie dla swoich kolegów z drużyny hasła znajdującego się na karcie. Niestety, ale istnieje cała lista słówek, które również są zabronione i nie możecie ich powiedzieć. Oczywiście na tej liście znajdujące się wszystkie najpopularniejsze synonimy oraz opisy głównego hasła znajdującego się na karcie. Znalezienie idealnego wytłumaczenia głównego hasła na karcie wymaga olbrzymiej dawki kreatywności, co na pewno zakończy się niejedną, ogromną falą śmiechu.