Każda dziewczynka, mając kilka lat, chce być bajkową księżniczką i mieszkać w dużym zamku. Te marzenia pomagają spełnić popularne bajki lub zabawki. W tym poradniku przedstawiamy najpopularniejsze zabawki tego typu.

Pierwsza propozycja jest serial animowany dla dzieci Shimmer & Shine. Bajka opowiada o przygodach dwóch dżinek i jednej dziewczynki. Bohaterki przyjaźnią się, a magiczne rówieśniczki spełniają jej marzenia. To doskonała propozycja dla najmłodszych, gdyż nie zawiera scen przemocy, negatywnych emocji ani dużych napięć emocjonalnych. Przyjazna grafika budzi wiele pozytywnych odczuć i przyciąga sporo dzieci. Sam serial oprócz dwóch serii i wielu odcinków oferuje także liczne gadżety i zabawki z serii, co jest idealnym dopełnieniem ekranowej przygody. Ręcznik czy piórnik z grafiką ulubionej bohaterki będzie najlepszym prezentem np. na wakacje, czy urodziny.

Drugą idealna zabawka dla małych dziewczynek jest klasyczna już lalka. Barbie on the go to seria zabawek opowiadających o podróży. Główną i wyróżniająca się częścią są tory, które można dowolnie modyfikować i ustawiać. Służą one do przemieszczania się pojazdów, w których znajdują się bohaterzy. Pojazdy, motocykle czy konie dzięki bateriom mogą same pokonać zakręconą trasę i dotrzeć na drugi koniec planszy. Taka zabawa wymaga od dziecka kreatywności i uczy planowania. Oprócz tego daje całą masę radości. Elementy można dodatkowo dokupić i rozwijać cały zestaw. Oprócz tradycyjnej zabawy możliwość rozwijania scenariusza z kolejnymi dodatkami to idealny pomysł dla długie dni spędzony przy tej zabawce.